Lisansına Türkiye’de başlayıp ABD’de tamamlamış bir bilgisayar mühendisi olarak başladığım iş hayatımı Türkiye, İngiltere, Fas, Romanya, Mısır ve Pakistan’da yaptığım projeler ile sürdürdüm. Bu dönemde yürüyemeyen ağır engelliler için robotik engelli sandalyesi, robotik otomobil, robotik bilgi işlem odası, elektronik frenli bebek arabası, radyo vericili yol tabelası, alternatif yakıtlar, sıvı lazer gibi birçok patentli buluş gerçekleştirdim. (Buluşların TV programlarına bu linkden ulaşabilirsiniz Youtube/ocakkorhanozduru) Yanı sıra boks, aikido gibi mücadele sporları ile ilgilendim ve vücut geliştirme çalıştım.

Yaptığım makinaları düşünsel sistemler ile yönetme çalışmaları sürecinde insan beyni üzerine eğilmeye başladım. Akabinde İrlanda’da Fizyoloji ve İnsan Anatomisi, Biyoloji ve Davranışsal Psikoloji, İnsan Beslenmesi, Gıda Güvenliği Eğitimleri aldım.
Bu süreçte hem yurt dışı hem de yurt içinde türlü ilhamlar ile mesmeri, radyestezi, bioenerji, parapsikoloji, EFT, DST, Mevlana Yeniden Doğuş, hipnoz hatta bir ara büyü dersleri bile aldım. Bu süreçte hipnoz ile ilgilenmeye başladım, daha sonra hipnozun daha ötesinde teknikler geliştirme sürecimde  “Bu Mudur? Budur!” , “SubMental” ve “Değişimle Randevu” isimli kitapları yazdım.

Yaşamın insana mutluluk borcu olmadığını kabul ederek yaşamdan almak istediğimiz şeyler için inatla ve sabırla çabalamak gerektiği düşüncesini takıntı haline getirmiş biri olarak; mutluluk dediğimiz o “tamamlanma” hâlinin, duygusal ve düşünsel yönlerinin yanı sıra fizyolojik ve ruhani yönleri olduğunu derinden kabul ediyor ve inandığım konulardaki çalışmalarıma aklımın izin verdiği tüm yöntemler ile devam ediyorum.

Diploma-Computer Science / ABD – (12 tane patentli buluş)
Diploma-Human Nutrition / İrlanda [İnsan Beslenmesi]
Diploma-Food Safety / İrlanda [Gıda Güvenliği]
Diploma-Human Anatomy and Physilology / İrlanda [İnsan Anatomisi ve Fizyoloji]
Riccon Academy Aile Danışmanı
Kurs-Human Health and Nutrition / İrlanda [İnsan Sağlığı ve Besleyiciler]
Kurs- Biology and Behaviour in Psychology / İrlanda [Biyoloji ve Davranışsal Psikoloji]
Amerikan Hypnose Birliği Resmi Üyeliği #005522
Klinik Psikolojinin Temelleri
Diploma İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisans
Diploma İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans
Yüksek Lisans Programı Sosyal Psikoloji
Sakarya Üniversitesi Eğitimcinin Eğitimi
TC Mesleki Yeterlilik Kurumu Lisanslı Seviye 6 Uzman Koç
TC HIS Federasyon Lisanslı Resmi Wellness Antrenörü
TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Lisanslı Boksör

Bu gönderiyi paylaş