Kilo vermenin de dahil olduğu Wellness (Sağlıklı Yaşam) çalışmaları genelde yüksek bir motivasyon ile başlar. Ancak bu başlangıç kişinin fizyolojik ve duygusal engelleri kaldırması ile bir alışkanlık haline gelerek devam edebilir.

“Potential’da sizinle birlikte bir ekibiz ve bu ekibin en büyük başarısı; başta sizin kilo vermenizi engelleyen, ister fizyolojik isterse duygusal bütün engelleri kalıcı biçimde ortadan kaldırarak sizin en ideal halinize en ideal sürede ulaşmamızdır”

Türkçe’de “esenlik”  anlamına gelen “Wellness” aslında sadece kilo vermek değil, bunun yanında fiziksel, çevresel, duygusal, mesleki hatta ruhsal bileşenleri olan, tam anlamıyla sağlıklı yaşam için cesur bir seçimdir.

Bu sebeple Potential’da Wellness’i hem fizyolojik ve hem de bilinçaltı yönleriyle ele alıyoruz. Hedefe ulaşmak için önce kişinin vücut analizi, aile öyküsü, sağlık geçmişi, beslenme alışkanlıkları, gıda alerjileri, kullandığı ilaçları vb öğrendikten sonra gereken tahlilleri istiyoruz. Sonrasında diyetisyen yol arkadaşlığında beslenme yöntemleri belirleyerek kişiye özel, bazen egzersiz destekli günlük Wellness programı haline getiriyoruz.

Bir yandan WhatsApp üzerinden programınızı bizzat takip ediyor, doğru bilinen yanlışları gideriyor ve dönüşlerinizi detaylı olarak inceliyoruz. Çoğu zaman ufak düzeltmeler ile ilerlediğimiz bu süreçte önünüze çıkan engelleri birlikte kaldırarak ilerlemeye devam ediyoruz. 

Ancak başarının %20’si fiziksel %80’i ise psikolojik bir süreçtir. Çünkü kişinin elinde spor kulübü üyeliği veya mükemmel bir beslenme programı olsa bile, bu kişi eğer utanç, duygusal açlık, öfke, mutsuzluk, kendini değersiz hissetme gibi gibi olumsuz duyguların etkisi altında ise, bu programlar buzdolabının üzerine tutturulmuş, üzerinde bakkalın telefon numarasının da yazdığı bir karalama kağıdına dönebiliyor.

Hele birde kişinin çikolata, tatlı, börek, makarna veya ekmek yemeden duramama gibi yeme bağımlılıkları var ise, O kişiye “şunu yemeyin, siz bunu yiyin” gibi öneriler çoğu zaman kalıcı etki etmeyecek hatta sinir bozucu olacaktır.

Üstüne üstlük bazen sıkılma veya utanma gibi bir takım temel duygular da ilerlemeyi engelleyebiliyor. İşte bu gibi bütün durumlarda sorunu bilinçaltından giderecek olan SubMental tekniğini kullanıyoruz. SubMental ile “sağlıklı yaşamak isteyen” bu kişileri engelleyen, kendilerini sabote ederken kullandıkları derinlerdeki o bilinçaltı sebeplerini bularak gideriyoruz.

Wellness süreci kişinin durumuna göre ölçümler, diyestisyen görüşmeleri, tahliller ve Bilinçaltı Seansları ile ilerliyor. Sonuç olarak yaşamını değiştirmek isteyen kişilerin artık hiç bir desteğe ihtiyaç duymadan kendi hedef ve ideal kilolarını ömür boyu korumasını sağlıyoruz.

Korhan Özduru

Bu sayfayı paylaş