Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

CoronaVirüs salgını sebebi ile online seanslara öncelik vermeye başladım, öncelik evden çıkmayanların
Bunun dışında uzaktan istenilen keyfi seanslar yapmıyorum.

SubMental çok etkili bir yöntemdir ancak yıllar boyunca önünüzde bir engel olarak gördüğünüz bir durumun, alışkanlığın veya davranışın birkaç saat içerisinde toptan değişmesini ummak bir yanılgı olabilir. Yine de bir fikir vermek için; Nutella yeme aşkı veya kedi fobisi genelde 2-3 seans gerektirirken kalabalık önünde konuşmayan birine uygulanabilecek çalışma 3-5 seans, hayattan zevk almayan, olaylara ve geleceğe hep karamsar bakan biri için uygulanabilecek çalışma uzun bir seans dizisini gerektirebilir. Özetle, çalışma sayısı hem konuya hem de kişiye göre artıp eksilebilir.

Evet. Toplu seanslar ve eğitim ödemelerinizi kredi kartınıza 12 aya varan taksit imkanı ile gerçekleştirebilirsiniz. Taksitli ödeme talebinizde kendi kredi kartınız ile kendi seçtiğiniz taksit sayısında online ödeme yapabilirsiniz.
Online taksitli ödemeleriniz 256 Bit SSL korumalı IYZICO ödeme sistemleri ile kendi bankanız arasında gerçekleşmektedir.

Çocuklarda ortalama 30 dakika yeterli oluyor iken, yetişkinlerde görüşme süresi genelde 40-45 dakikadır.
İlk seansda kişi, kendisi ve destek istediği konu hakkında bilgiler verirken, kim olduğumu ve uyguladığım tekniklerin özellikleri hakkında bilgiler aldığı bir değerlendirme içerir.  Bu görüşmede, kişinin diğer görüşmeler için uyum ve farkındalığını artıracak görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ilk görüşme tamamlanır.
Ancak gerektiği hallerde, özellikle şehir dışından gelen kişilere ilk görüşmede bile SubMental çalışması yapmaya gayret ediyorum.

Türkçe’de kısaca “esenlik” (well-being) anlamına gelen “Wellness” sadece kilo vermek demek değildir. Wellness fiziksel, çevresel, duygusal, entelektuel, sosyal, mesleki hatta ruhsal bileşenleri olan Sağlıklı Yaşam için bir seçimdir.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayın
    

SubMental Tekniği için transa girme gerekliliği yoktur. Diğer yandan en derin trans hali bile kesinlikle uyku değildir. Trans halindeyken uykuya daldığınızı ve yanınızdaki uzmanının da sizi öylece bırakıp gittiğini varsaysak bile bir süre bekledikten sonra gözlerinizi açar ve normal yaşamınıza devam edersiniz. Uyanamamak gibi komik şeyler sadece filmlerde olur.

Potential'da Resmi Gazete Tarih/Sayı/ 26.06.2013-28692'da detaylarına yer verilen Koçluk Ulusal Meslek Standartlarına göre telefon görüşmesi dahil bütün görüşme kayıtları 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında muhafaza edilir. Danışanın ilettiği bilgiler hiç kimse ile paylaşılmaz, bu konularda yorum yapılmaz. Yetişkin olmayan bireyler ile anne veya babasının onay formu olmaksızın görüşme yapılmaz, bu kişilerin durumları sadece anne yada babaları ile paylaşılır. Kişinin kendi istediği olmaksızın Potential'dan hizmet aldığını belirten herhangi bir paylaşım veya reklam yapılmaz. Bir yıldan daha eski arşiv kayıtları imha edilir.
Bütün Potential çalışanları gizlilik sözleşmesi imzalar. Bu gizlilik sözleşmesi sadece çalışma süresince değil, işten ayrıldıktan sonra da aynı sert hükümler ile bağlayıcıdır.

SubMental seansı, akıl ve beden sağlığı yerinde olanlara, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bilinçaltı seviyesinde gerçekleşen özgün kişisel gelişim danışmanlığı sürecini ifade etmektedir. Tıbbi bir uygulama veya tedavi olmayan bu çalışmalar kişisel gelişim ve davranış/alışkanlık değiştirme danışmanlığı kapsamında gerçekleşir. Trans halinde etkisi güçlenen bir görüşme içerisinde koçluk, motivasyon, SubEMDR, DST ve EFT gibi tekniklerden bir veya birçoğu kullanılabilmektedir.

-Seanslar hakkında peşinen ödeme yapıldığı ancak kişinin hiçbir hizmet almadan önce vazgeçtiğini en az 2 gün önceden bildirdiği durumda ödediği ücret kişinin ödeme yaptığı yöntem ile iade edilir.
-Eğer fatura kesildi ise iade faturası istenilir, fiş kesildi ise mevcut fişi ile iptal ve iadesi yapılır. İade faturasının olmadığı durumlarda veya muhasebeleştirme dönemini aşan geçmişe yönelik iptal ödemelerinde devlete ödenmiş olan kdv ve gelir vergisi iade edilmez.
-Toplu ödeme tamamlandıktan ve seanslar başladıktan sonra kalan seanslar iptal edilmek isteniyor ise aynı şartlar ile yani verilmiş olan bütün hizmetlerin toplu ödeme indirimi çıktıktan sonraki normal süre bedelleri düştükten sonra kalan tutarın aynen iadesi yapılır.
Örneğin önceden 2 seans alındı ise 275tlx 2=550 lira+kdv düşüldükten sonra artan ödemesi aynı biçimde iade edilir. Eğer kredi kartına taksitli ödeme yapmış iseniz iadeniz aynı şartlar ile kredi kartı ekstrenize aylık iade tutarlar olarak yansıtılır.
-Mücbir sebepler dışında, toplu hizmet paketi aldığı halde planlı randevusuna gelmeyenlerin veya haber vermek için son günü bekleyenlerin katılmadıkları o seans hakkındaki haklarını kullandıkları kabul edilir.
-Mücbir sebepler dışında, ilk defa randevu aldıkları halde en az 1 gün önceden haber vermeden gelmeyen kişilere daha sonra başka bir randevu verilmez.

Burada yer alan konulardaki uyuşmazlıklarda Sakarya Sulh Mahkelemeri yetkilidir.

SubMental seansı için bir tür trans hali gerekli değildir. Ayrıca SubMental bir hipnoz çalışması olmadığı gibi, kişi dalgınlaşarak bir tür trans haline girse bile en derin trans hatta hipnoz bile zaten kişinin kontrolünü kaybettiği, kendinden geçtiği bir ruh hali değildir. Kişinin her söyleneni harfiyen yaptığı, başkası tarafından robot gibi yönlendirildiği bir durum asla değildir. En derin trans durumundaki kişi bile, çevresinde olan biten her şeyin farkındadır, bilinci de açıktır ve zaten telkin veren uzmanla iletişim halindedir; hareket edebilir, sorular sorabilir. Trans altındayken hiç kimse size istemediğiniz bir şey yapamaz, yaptıramaz. Böyle şeyler sadece filmlerde olur.

SubMental tekniğini aşırı kuşkucu, kimseye güvenmeyen, yerinde duramayan, her şeyi kontrol etmeye çalışan, kendini herkesten çok üstün gören kişilere uygulamak güç olabilir.
Ayrıca psikoz, zeka geriliği, ağır depresyon, latent homoseksüel ve bazı tür ağır obsesif-kompulsif kişilik bozukluğu olan kimseler için uygun değildir.
Bunların dışında, normal zeka ve algı düzeyinde olan değişime gönüllü herkes için uygulanabilir bir tekniktir.
Ancak mesela kilo vermek istemeyen veya bilgisayar oyununun başından kalkmak istemeyen veya aslında o kötü alışkanlığını bırakmak istemeyen (gönüllülük) veya bunların iyi sonuçlarını umursamayan (motivasyon) birini kolundan tutup getirseniz bile bu sadece zaman kaybı olabilir.

Antidepresan kullanımı çoğu zaman SubMental görüşmesi için engel değildir ancak bu grup ilaçların bir kısmı kendi mekanizmaları gereği kişinin düşüncelerini ve konsantrasyonunu bulandırabilir.
Eğer bir antidepresan kullanıyor iseniz öncesinde doktorunuza danışmanız gerekli olabilir.

Koçluk ve danışmanlıklar görüşmelerinde sürenin kontrolü hem bende hem de danışandadır ancak Submental çalışmasında; her ne kadar süratle ilerlemek için büyük bir gayret sergiliyor hatta telefon görüşmeleri ile burada geçen süreyi kısaltmaya çalışıyor olsam da kişi trans halindeyken süreniz doldu diye yarıda kesmeyi doğru bulmuyorum.
Bu sebeple özellikle ilk Submental seanslarında süre uzayabilir. Diğer yandan eğer çalışılacak konu danışanın arzu ettiğinden daha kısa sürer ise konunun sonlandığı zaman görüşme sonlandırılır. Özetle hem çalışmaya katılacakların hem de bekleme odasında bekleyenlerin bu durumu göz önünde almaları gereklidir.

Potential Danışan Onay Formunun içeriği aşağıda sunulmuştur. Değişen şart ve mevzuatlara göre güncellemeler yapılan bu form için danışanın imzası alınmadan görüşme gerçekleştirilmez.
******************************
-Potential’da üzerinde çalışılan bütün durumlar kişisel gelişim amaçlı olup görüşme ve eğitimler herhangi bir sağlık koşulu için teşhis, tedavi, tanı ya da tıbbi bir tavsiye niteliği taşımamaktadır ve bu amaçlarla kullanılmamalıdır.

-Eğitim ve seanslardan edindiğiniz bilgileri veya herhangi bir benzerini uygulamak kendi sorumluluğunuzda olup uygulama öncesinde kendi doktorunuza danışarak onayını almanız gerekli olabilir.

-Bazı durumlarda sağlık bilgilerinizi veya tahlillerinizi iletmeniz istenilebilir, sağlık bilgilerinizi yazılı veya dijital ortamda iletmeniz ile bu bilgilerin 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Potential’da muhafaza edilmesi için gereken izni vermiş olduğunuz kabul edilir.

-Görüşmelerde, seans, eğitim veya egzersiz sınıflarında sağlık durumunuz, rahatsızlıklarınız, alerjileriniz vb hakkında tam ve doğru bilgi vermek sizin sorumluluğunuzdadır.

-Görüşülen konuları, eğitim içeriğini veya bu formda yazılanları anlamakta güçlük çektiğinizde, sorumlu kişilere bildirmek ve akla gelen tüm soruları sormak sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişilerin formlarını velisinin de imzalaması gerekir.

-Danışan edindiği bilgileri, kişisel gelişimi veya yaptığı egzersizlerden doğabilecek her türlü beklenmeyen gelişmeyi zaman kaybetmeden kendi bakımından sorumlu kişilere veya doktoruna bildirmelidir.

-Randevunuza geç kalmanız durumunda size ayrılan sürenin başlangıçı değişmez. Kendi zamanınızdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için randevunuzdan 5-10 dakika kadar önce gelmeniz beklenmektedir.

-Kemoterapi kürleri devam eden kanser hastalarından ücret alınmaz. Bazen kemoterapiler sonrası uygulanan uzun dönem hormon baskılayıcı kür bu uygulamanın dışındadır.

-Görüşmeler çocuklardan yaklaşık 20-30 dakika, yetişkinlerde yaklaşık 40-55 sürer. ücreti 275 tl+kdv dir. 15 dakika ve üzeri her süre aşımı ayrıca 60 tl +kdv olarak ücretlendirilir. (Örn 70 dk 335tl+kdv). 4 randevu ve gerekli kontroller (en çok 5 saat) 1.000 tl+kdv olarak ücretlendirilir. Ücretler dönemsel düzenle artış gösterir.

-Bazı durumlarda 5-10 dakikalık ücretsiz kontrol randevusu gerekebilir, bundan yararlanmak için planlanmış randevunuza katılmış olmalısınız. Bazı durumlarda kontrol görüşmeleri uzayarak seans randevusuna dönüşebilir.

-Seanslar hakkında ön ödeme yapıldığı ancak kişinin hiçbir hizmet almadan önce vazgeçtiğini en az 2 gün önceden bildirdiği durumda ödediği ücret kişinin ödeme yaptığı yöntem ile aynen iade edilir.

-Toplu ödeme tamamlandıktan ve seanslar başladıktan sonra kalan seanslar iptal edilmek isteniyor ise aynı şartlar ile yani verilmiş olan bütün hizmetlerin toplu ödemeden kaynaklanan indirimi düştükten yani normal süre bedelleri düştükten sonra kalan tutar var ise iadesi aynen yapılır. Kdv dönemi aşıldı ise verginin iadesi için iade faturası gereklidir.

-Mücbir ve çok özel sebepler dışında, randevunuzu son gün iptal eder veya gelmez iseniz başka randevu vermeme hakkımız saklıdır. Randevu paketlerinde gelmediğiniz randevular hakkınızdan düşülür.

-Potential’da en ideal şekilde hizmet alma ve ağırlanma hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca bütün danışan, müşteri, öğrenci ve yakınları da diğer danışan, müşteri, öğrenci ve Potential çalışanlarının haklarını da göz önünde bulundurmalıdır.

-Potential’da kapalı devre güvenlik kamerası vardır ve güvenlik gerekçeleri ile kayıt yapılmaktadır.

-Potential ve Ocak Korhan Özduru bu konularda hiçbir yasal sorumluluğu kabul etmediğini beyan eder.

SubMental tekniği için transa girmek bile gerekli değildir. Ayrıca SubMental bir hipnoz çalışması olmadığı gibi, kişi dalgınlaşarak bir tür trans haline girse bile Submental hatta hipnoza girmenin bile irade zayıflığı ile hiç alakası yoktur. Üstelik iradesi gerçekten güçlü olanlar daha kolay çalışma yapılabilir. Çünkü derinlerde bir yerde aslında iradesinin zayıf olduğundan korkan kişilerin kendilerini kaybedecek olma korkuları ile direnç göstermeleri çok daha olasıdır.

Submental için transa girmek bile gerekli değildir. Ancak Submental için gönüllülük, motivasyon ve biraz hayal gücü gerekir.
Diğer yandan dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'u a-hipnotiktir. Bu kişilerin hayal güçleri çok zayıftır veya hiç yoktur, bu kişiler duydukları bir fıkrayı bile zihinlerinde canlandıramadıkları için gülemezler.
Bu kişilere bazen koçluk gibi daha konvansiyonel yöntemler uygulamak gerekebilir.

Hayır değildir. Hipnozun aksine Submental için çoğunlukla gözü kapama gerekliliği bile yoktur, ayrıca tıbbı bir yöntem değil, EFT, NLP, DST gibi özgün ve hatta tescilli bir kişisel gelişim tekniğidir. Ancak kişiler çoğu zaman gözünü kapatarak daha iyi odaklanır. Dua ederken, meditasyon yaparken hatta örneğin bir maça hazırlanırken bile olabilen bu göz kapatma durumunun hipnoterapi ile alakası yoktur.

Öncelikle gerek fizyolojik gerek psikolojik hiçbir yan etkisi olmaz. Ancak bazen kişi ihtimal vermediği bir durumun farkındalığını yaşayıp keyfi kaçabilir. Görsel bir örnek vermek gerekirse; Üzerindeki saman balyalarının altında gözükmeyen o aracın mesela bir BMW olduğunu sandığı halde balyaları kaldırınca ortaya başka bir şey çıkabilir. Ortaya çıkan gerçek şey bazen çok daha iyi bir araç yada jeep gibi sanılandan çok başka özellikleri olan bir araç olabileceği gibi traktör gibi bir şey olduğunun farkındalığı olabilir.

Kemoterapileri devam eden kanser hastaları için bütün hizmetlerimiz ücretsizdir.
Bu özel durumun yanı sıra, ücretsiz kontrol randevuları ve telefon ile yaptığım ön görüşmeler dışında, talep edilen bütün görüşme ve çalışmalar ücrete tabidir.(Ortalama 40-55 dakika arasında sürer)
Wellness, vajinismus, sigara bırakma gibi çalışmalarda (4 görüşme ve gerekli sayıda kontrol görüşmesi) ilk randevu öncesinde ödenerek randevu paketi satın alınır. Paket sonrası devam edilecek ise son görüşmede yeni randevu paketi satın alınır.
Uzman Koçluk seanslarında ilk randevu öncesinde sözleşme imzalanırken ödeme gerçekleştirilir
Görüşme sayısı çok artan durumlarda indirim yapılır, yapılan indirim kişiye veya duruma özel olabilir, dolayısı ile indirimler hiçbir şekilde bağlayıcı değildir.
Seans bedellerini Ürünler ve Hizmetler sayfasından bulabilirsiniz. Ayrıca kurumsal eğitim ve toplu seminer çalışmalarının ücretini öğrenmek için 0850 885 26 54'ü arayabilir veya WA 0542 210 36 16'dan ulaşabilirsiniz.

Submental bilinçaltı temelli ve tescilli bir kişisel gelişim yöntemdir. NLP, Hipnoz, EFT vb diğer bütün bilinçaltı yöntemleri gibi doğru uygulandığında davranış değişikliği ve kişisel bir gelişim sıçratması yaşatmak için çok etkilidir. Ayrıca Submental bir sihir, büyü, kısmet açma aracı gibi birşey olmadığı gibi bir keramet değildir. Submental uzmanları bu tekniği "el alarak" değil, çok çaba harcayarak ve sayısız pratik yaparak öğrenebilirler. 
Dolayısı ile yiyeceklerin kodunu değiştirme, çok çok yiyip kilo almama, kısmet açma gibi absürt beklentilerde etkili olmayacağı gibi topuk dikeni, bel fıtığı, lumbago, kireçlenme, katarak, böbrek taşı, tırnak batması veya benzeri durumlarda da etkili değildir.
Submental, çoğu zaman kişinin bilinçaltına işlemiş olumsuz etkilerin veya bir dizi ihmallerinin yol açtığı sorunlarına gerçek çözümler aramak yerine, mucize bulma ihtiyacının altındaki bilinçaltı sebebini bularakta yaşamını düzene sokmasında yardımcı olabilir.

Mücbir ve çok özel sebepler dışında, teyitli randevusuna gelmeyenler randevu almak için uzun süre bekleyen pek çok kişiye haksızlık yapmış olurlar.
Bu yüzden, önce kendime sonra da bekleyen kişilere duyduğum saygı gereği, mücbir ve çok özel sebepler dışında, bir gün önce teyit edilen randevusuna gelmeyenlere başka randevu verilmez.
Eğer randevu paketi almış iseniz veya gelmediğiniz kontrol randevunuz ise, paketteki hakkınızdan düşülür.

error: Kopyalamak o kadar kolay olmamalı..