Ücret iadesi yapıyor musunuz?

  544

  -Seanslar hakkında peşinen ödeme yapıldığı ancak kişinin hiçbir hizmet almadan önce vazgeçtiğini en az 2 gün önceden bildirdiği durumda ödediği ücret kişinin ödeme yaptığı yöntem ile iade edilir.
  -Eğer fatura kesildi ise iade faturası istenilir, fiş kesildi ise mevcut fişi ile iptal ve iadesi yapılır. İade faturasının olmadığı durumlarda veya muhasebeleştirme dönemini aşan geçmişe yönelik iptal ödemelerinde devlete ödenmiş olan kdv ve gelir vergisi iade edilmez.
  -Toplu ödeme tamamlandıktan ve seanslar başladıktan sonra kalan seanslar iptal edilmek isteniyor ise aynı şartlar ile yani verilmiş olan bütün hizmetlerin toplu ödeme indirimi çıktıktan sonraki normal süre bedelleri düştükten sonra kalan tutarın aynen iadesi yapılır.
  Örneğin önceden 2 seans alındı ise 275tlx 2=550 lira+kdv düşüldükten sonra artan ödemesi aynı biçimde iade edilir. Eğer kredi kartına taksitli ödeme yapmış iseniz iadeniz aynı şartlar ile kredi kartı ekstrenize aylık iade tutarlar olarak yansıtılır.
  -Mücbir sebepler dışında, toplu hizmet paketi aldığı halde planlı randevusuna gelmeyenlerin veya haber vermek için son günü bekleyenlerin katılmadıkları o seans hakkındaki haklarını kullandıkları kabul edilir.
  -Mücbir sebepler dışında, ilk defa randevu aldıkları halde en az 1 gün önceden haber vermeden gelmeyen kişilere daha sonra başka bir randevu verilmez.

  Burada yer alan konulardaki uyuşmazlıklarda Sakarya Sulh Mahkelemeri yetkilidir.