Sıkca SorulanSorular

Antidepresan kullanımı çoğu zaman SubMental görüşmesi için engel değildir ancak bu grup ilaçların bir kısmı kendi mekanizmaları gereği kişinin düşüncelerini ve konsantrasyonunu bulandırabilir.
Eğer bir antidepresan kullanıyor iseniz öncesinde doktorunuza danışmanız gerekli olabilir.

Potential'da Resmi Gazete Tarih/Sayı/ 26.06.2013-28692'da detaylarına yer verilen Koçluk Ulusal Meslek Standartlarına göre telefon görüşmesi dahil bütün görüşme kayıtları 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında muhafaza edilir. Danışanın ilettiği bilgiler hiç kimse ile paylaşılmaz, bu konularda yorum yapılmaz. Yetişkin olmayan bireyler ile anne veya babasının onay formu olmaksızın görüşme yapılmaz, bu kişilerin durumları sadece anne yada babaları ile paylaşılır. Kişinin kendi istediği olmaksızın Potential'dan hizmet aldığını belirten herhangi bir paylaşım veya reklam yapılmaz. Bir yıldan daha eski arşiv kayıtları imha edilir.
Bütün Potential çalışanları gizlilik sözleşmesi imzalar. Bu gizlilik sözleşmesi sadece çalışma süresince değil, işten ayrıldıktan sonra da aynı sert hükümler ile bağlayıcıdır.

Çocuklarda ortalama 30 dakika yeterli oluyor iken, yetişkinlerde görüşme süresi genelde 40-45 dakikadır.
İlk seansda kişi, kendisi ve destek istediği konu hakkında bilgiler verirken, kim olduğumu ve uyguladığım tekniklerin özellikleri hakkında bilgiler aldığı bir değerlendirme içerir.  Bu görüşmede, kişinin diğer görüşmeler için uyum ve farkındalığını artıracak görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ilk görüşme tamamlanır.
Ancak gerektiği hallerde, özellikle şehir dışından gelen kişilere ilk görüşmede bile SubMental çalışması yapmaya gayret ediyorum.

Ücretsiz değerlendirme randevuları ve telefon ile yaptığımız ön görüşmeler dışında, talep edilen her türlü görüşme, çalışma, program ve seminer ücrete tabidir.
Tek bireysel görüşmenin ücreti 2.000 lira+kdv dir .
Tek kurumsal görüşmenin ücreti 10.000 lira+kdv dir .

Kilo verme, vajinismus, sigara bırakma, şampiyon koçluğu gibi süreli çalışmalarda (4 görüşme ve gerekirse değerlendirme görüşmesi) ilk randevu sonrasında 6.400 lira+kdv ödenerek 4 randevudan oluşan paket satın alınır. Devam edilecek ise son görüşmede yeni bir randevu paketi satın alınır. Bu paketlerde süre aşım farkı yoktur.

Kurumsal kriz yönetimi veya proje koçluğu gibi konularda (ortalama 10 saat /ay) ilk randevu öncesinde 80.000 lira+kdv ödenerek randevular peşinen satın alınır. Paket sonrası devam edilecek ise son görüşmede yeniden bir randevu paketi peşinen satın alınır.

Görüşme sayısı çok artan özel durumlarda indirim yapılır, yapılan indirim kişiye veya duruma özel olabilir, dolayısı ile indirimler hiçbir şekilde bağlayıcı değildir. Ayrıca burada yazan ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebilir ve bağlayıcı değildir. Güncel fiyatlar ile kurumsal eğitim ve toplu seminer çalışmalarının ücretini öğrenmek için 0850 885 26 54'ü arayabilir veya WA 0542 210 36 99'dan ulaşabilirsiniz.

Potential Danışan Onay Formunun içeriği aşağıda sunulmuştur. Değişen şart ve mevzuatlara göre güncellemeler yapılan bu form için danışanın imzası alınmadan görüşme gerçekleştirilmez. Aşağıdaki örnek formda yer alan ücret bilgisi güncel olmayabilir.
******************************

-Potential’da üzerinde çalışılan bütün durumlar kişisel gelişim amaçlı olup görüşme ve eğitimler herhangi bir sağlık koşulu için teşhis, tanı ya da tıbbi bir tavsiye niteliği taşımamaktadır ve bu amaçlarla kullanılmamalıdır. Eğitimlerde edindiğiniz bilgileri veya herhangi bir benzerini uygulamak kendi sorumluluğunuzda olup uygulama öncesinde kendi doktorunuza danışarak onayını almanız gerekli olabilir.

- Görüşmelerde, seans, eğitim veya egzersiz sınıflarında sağlık durumunuz, rahatsızlıklarınız veya alerjileriniz vb hakkında tam ve doğru bilgi vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Bazı durumlarda sağlık bilgilerinizi veya tahlillerinizi iletmeniz istenilebilir, sağlık bilgilerinizi yazılı veya dijital ortamda iletmeniz ile bu bilgilerin 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Potential’da muhafaza edilmesi için gereken izni vermiş olduğunuz kabul edilir.

-Görüşülen konuları, eğitim içeriğini veya bu formda yazılanları anlamakta güçlük çektiğinizde, sorumlu kişilere bildirmek ve akla gelen tüm soruları sormak sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişilerin formlarını velisinin onaylaması gerekir.

-Randevunuza geç kalmanız durumunda size ayrılan sürenin başlangıcı değişmez. Kendi zamanınızdan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için randevu saatinizin biraz öncesinde hazır bulunmanız beklenmektedir. Online seanslarda rahatsız edilmeyecek olduğunuz, uygun bir ortamda ve telefonunuz şarjlı biçimde hazır olmanızı rica ederiz. Teknik zorluklar yaşamanız halinde seans öncesinde test bağlantısı dahil, Potential ekip arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.

-Görüşmeler çocuklardan yaklaşık 30-40 dakika, yetişkinlerde ise yaklaşık 1 saat kadar sürer. Eğer gerekli olursa süre uzayabilir. Ücreti 2.000 TL+kdv dir. Ücretler dönemsel olarak değişim gösterebilir. Güncel ücret ve var ise indirim talebiniz için yetkililerimiz ile görüşmeniz gerekebilir. İndirimler mecburi ve bağlayıcı değildir.

-4 görüşme toptan ve peşin olarak ödendiğinde %20 paket indirimi uygulanır. Peşinen ödeme yapıldıktan ve seanslar başladıktan sonra kalan seanslar iptal edilmek isteniyor ise aynı şartlar ile yani yapılan seansların normal bedelleri düştükten sonra, eğer kalan tutar kaldı ise ücret iadesi aynen yapılır. Devlete ödenen verginin iadesi için iade faturası kesilmesi gereklidir.

-Bazı durumlarda size ücretsiz bir değerlendirme görüşmesi randevusu gerekebilir. Bundan yararlanmak için planlanmış randevunuza katılmış olmalısınız. Özel durumlarda ücretsiz değerlendirme görüşmesinin süresi uzayarak ücretli seans randevusuna dönüşebilir.

-Mücbir ve çok özel sebepler dışında, randevunuza habersiz olarak gelmez veya bu formda yazanlara aykırı olan durumlarda randevuları iptal etme veya başka randevu vermeme hakkımız saklıdır. Randevu paketlerinde haber vermeden gelmediğiniz randevular satın aldığınız toplu görüşme hakkınızdan düşülür.

-Potential’da en ideal şekilde hizmet alma ve ağırlanma hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca bütün danışan, müşteri, öğrenci ve yakınları da diğer danışan, müşteri, öğrenci ve Potential çalışanlarının haklarını da göz önünde bulundurmalıdır.

-Kimseyi boş yere bekletmeme ve kimseyi boş yere beklememe disiplinimizin önemli bir parçası olmakla birlikte, eğer sizden önceki görüşme uzar ise devam eden bir görüşmeyi yarıda kesmediğimiz için bir süre beklemek durumunda kalabilirsiniz. Seans odasında herkesin "sadece gereken süre" boyunca kalacağı bu uygulama gereği istemeden oluşabilecek bir bekleme süresi size gereken süreden düşmez. Aynı durum sizin içinde geçerlidir. 

-Potential’da kapalı devre güvenlik kamerası vardır ve güvenlik gerekçeleri ile sadece görüntü kaydı yapılmaktadır.

-Potential ve Ocak Korhan Özduru bu konularda hiçbir yasal sorumluluğu kabul etmediğini beyan eder.

 

Submental için transa girmek bile gerekli değildir. Ancak Submental için gönüllülük, motivasyon ve biraz hayal gücü gerekir.
Diğer yandan dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'u a-hipnotiktir. Bu kişilerin hayal güçleri çok zayıftır veya hiç yoktur, bu kişiler duydukları bir fıkrayı bile zihinlerinde canlandıramadıkları için gülemezler.
Bu kişilere bazen koçluk gibi daha konvansiyonel yöntemler uygulamak gerekebilir.

SubMental tekniği için transa girmek bile gerekli değildir. Ayrıca SubMental bir hipnoz çalışması olmadığı gibi, kişi dalgınlaşarak bir tür trans haline girse bile Submental hatta hipnoza girmenin bile irade zayıflığı ile hiç alakası yoktur. Üstelik iradesi gerçekten güçlü olanlar daha kolay çalışma yapılabilir. Çünkü derinlerde bir yerde aslında iradesinin zayıf olduğundan korkan kişilerin kendilerini kaybedecek olma korkuları ile direnç göstermeleri çok daha olasıdır.

SubMental, SubRemt ve SubVR binlerce kişinin doğruladığı üzere çok etkili yöntemlerdir. Ancak yıllar boyunca önünüzde bir engel olarak gördüğünüz bir durumun, alışkanlığın veya davranışın birkaç saat içerisinde toptan değişmesini ummak bir yanılgı olabilir. Yine de bir fikir vermek için; Nutellla bağımlılığı veya kedi fobisi çoğunlukla 2-3 seans gerektirirken kalabalık önünde konuşmayan birine uygulanabilecek çalışma 3-5 seans, bir türlü kilo veremeyen veya hayattan zevk almayan, olaylara ve geleceğe hep karamsar bakan biri için uygulanabilecek çalışma daha uzun bir seans dizisini gerektirebilir. Özetle, çalışma sayısı hem konuya hem de kişiye göre artıp eksilebilir.

Evet. Toplu seanslar ve eğitim ödemelerinizi kredi kartınıza 12 aya varan taksit imkanı ile gerçekleştirebilirsiniz. Taksitli ödeme talebinizde kendi kredi kartınız ile kendi seçtiğiniz taksit sayısında online ödeme yapabilirsiniz.
Online taksitli ödemeleriniz 256 Bit SSL korumalı IYZICO ödeme sistemleri ile kendi bankanız arasında gerçekleşmektedir.

Mücbir ve çok özel sebepler dışında, teyitli randevusuna gelmeyenler randevu almak için uzun süre bekleyen pek çok kişiye haksızlık yapmış olurlar.
Bu yüzden mücbir ve çok özel sebepler dışında, bir gün önce teyit edilen randevusuna gelmeyenlere başka randevu verilmez. Eğer randevu paketi almış iseniz veya gelmediğiniz kontrol randevunuz ise, paketteki hakkınızdan düşülür. Toplu ödeme yaptı iseniz gelmediğiniz randevu düşüldükten sonra randevu paketi iptal edilir, alacak ödemeniz var ise randevu paketi iptal prosedürü dahilinde ödemeniz aynen iade edilir.

Koçluk ve danışmanlıklar görüşmelerinde sürenin kontrolü hem bende hem de danışandadır ancak Submental çalışmasında; her ne kadar süratle ilerlemek için büyük bir gayret sergiliyor hatta telefon görüşmeleri ile burada geçen süreyi kısaltmaya çalışıyor olsam da kişi trans halindeyken süreniz doldu diye yarıda kesmeyi doğru bulmuyorum.
Bu sebeple özellikle ilk Submental seanslarında süre uzayabilir. Diğer yandan eğer çalışılacak konu danışanın arzu ettiğinden daha kısa sürer ise konunun sonlandığı zaman görüşme sonlandırılır. Özetle hem çalışmaya katılacakların hem de bekleme odasında bekleyenlerin bu durumu göz önünde almaları gereklidir.

Öncelikle gerek fizyolojik gerek psikolojik hiçbir yan etkisi olmaz. Ancak bazen kişi ihtimal vermediği bir durumun farkındalığını yaşayıp keyfi kaçabilir. Görsel bir örnek vermek gerekirse; Üzerindeki saman balyalarının altında gözükmeyen o aracın mesela bir BMW olduğunu sandığı halde balyaları kaldırınca ortaya başka bir şey çıkabilir. Ortaya çıkan gerçek şey bazen çok daha iyi bir araç yada jeep gibi sanılandan çok başka özellikleri olan bir araç olabileceği gibi traktör gibi bir şey olduğunun farkındalığı olabilir.

Hayır değildir. Hipnozun aksine Submental için çoğunlukla gözü kapama gerekliliği bile yoktur, ayrıca tıbbı bir yöntem değil, EFT, NLP, DST gibi özgün ve hatta tescilli bir kişisel gelişim tekniğidir. Ancak kişiler çoğu zaman gözünü kapatarak daha iyi odaklanır. Dua ederken, meditasyon yaparken hatta örneğin bir maça hazırlanırken bile olabilen bu göz kapatma durumunun hipnoterapi ile alakası yoktur.

SubMental, akıl ve beden sağlığı yerinde olanlara, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bilinçaltı ve eterik enerji temelli tescilli bir kişisel gelişim yöntemdir.  Tıbbi bir uygulama veya tedavi olmayan bu çalışmalar kişisel gelişim ve davranış/alışkanlık değiştirme danışmanlığı kapsamında gerçekleşir.
Çoğunlukla meditatif halde görüşmeler ile çoğu zaman kişinin geçmişinde maruz kaldığı türlü kötü hipnozların veya bir dizi ihmallerinin yol açtığı sorunlarına çözümler bularak yaşam enerjisini düzene sokması ile davranış değişikliği, ruhsal bir şifalanma ve kişisel bir gelişim sıçratması yaratma konularında  çok etkilidir.


Submental bilinçaltı ve eterik enerji temelli ve tescilli bir kişisel gelişim yöntemdir. NLP, DST, Hipnoz, EFT vb diğer bütün bilinçaltı yöntemleri gibi doğru uygulandığında davranış değişikliği, ruhsal bir şifalanma ve kişisel bir gelişim sıçratması yaratma konularında  çok etkilidir.
Submental tıp ile alakalı bir uygulama olmadığı gibi bir sihir, büyü, kısmet açma aracı gibi bir şey olmadığı gibi yiyeceklerin kodunu değiştirme, çok çok yiyip kilo almama, oturduğun yerde kısmet açma gibi absürt beklentilere şifa olmaz.
Submental, çoğu zaman kişinin geçmişinde maruz kaldığı türlü kötü hipnozların veya bir dizi ihmallerinin yol açtığı sorunlarına çözümler bularak yaşam enerjisini düzene sokmasında yardımcı olabilir.

SubMental tekniğini aşırı kuşkucu, kimseye güvenmeyen, yerinde duramayan, her şeyi kontrol etmeye çalışan, kendini herkesten çok üstün gören kişilere uygulamak güç olabilir.
Ayrıca psikoz, zeka geriliği, ağır depresyon, latent homoseksüel ve bazı tür ağır obsesif-kompulsif kişilik bozukluğu olan kimseler için uygun değildir.
Bunların dışında, normal zeka ve algı düzeyinde olan değişime gönüllü herkes için uygulanabilir bir tekniktir.
Ancak mesela kilo vermek istemeyen veya bilgisayar oyununun başından kalkmak istemeyen veya aslında o kötü alışkanlığını bırakmak istemeyen (gönüllülük) veya bunların iyi sonuçlarını umursamayan (motivasyon) birini kolundan tutup getirseniz bile bu sadece zaman kaybı olabilir.

SubMental seansı için bir tür trans hali gerekli değildir. Ayrıca SubMental bir hipnoz çalışması olmadığı gibi, kişi dalgınlaşarak bir tür trans haline girse bile en derin trans hatta hipnoz bile zaten kişinin kontrolünü kaybettiği, kendinden geçtiği bir ruh hali değildir. Kişinin her söyleneni harfiyen yaptığı, başkası tarafından robot gibi yönlendirildiği bir durum asla değildir. En derin trans durumundaki kişi bile, çevresinde olan biten her şeyin farkındadır, bilinci de açıktır ve zaten telkin veren uzmanla iletişim halindedir; hareket edebilir, sorular sorabilir. Trans altındayken hiç kimse size istemediğiniz bir şey yapamaz, yaptıramaz. Böyle şeyler sadece filmlerde olur.

SubMental Tekniği için transa girme gerekliliği yoktur. Diğer yandan en derin trans hali bile kesinlikle uyku değildir. Trans halindeyken uykuya daldığınızı ve yanınızdaki uzmanının da sizi öylece bırakıp gittiğini varsaysak bile bir süre bekledikten sonra gözlerinizi açar ve normal yaşamınıza devam edersiniz. Uyanamamak gibi komik şeyler sadece filmlerde olur.

-Seanslar hakkında peşinen ödeme yapıldığı ancak kişinin hiçbir hizmet almadan önce vazgeçtiğini en az 2 gün önceden bildirdiği durumda ödediği ücret kişinin ödeme yaptığı yöntem ile iade aynen edilir.
-Eğer fatura kesildi ise iade faturası istenilir, fiş kesildi ise mevcut fişi ile iptal ve iadesi yapılır. İade faturasının olmadığı durumlarda veya muhasebeleştirme dönemini aşan geçmişe yönelik iptal ödemelerinde devlete ödenmiş olan kdv ve gelir vergisi kesintisi yapılır.
-Toplu ödeme tamamlandıktan ve seanslar başladıktan sonra kalan seanslar iptal edilmek isteniyor ise aynı şartlar ile verilmiş olan hizmetlerin toplu ödeme indirimi çıktıktan sonraki normal süre bedelleri düştükten sonra kalan tutarın aynen iadesi yapılır.
Örneğin önceden 2 seans gerçekleşti ise o seansların 2023/06 ücreti olan 3.000 lira düşüldükten sonra artan tutar aynı biçimde iade edilir. Eğer kredi kartına taksitli ödeme yapmış iseniz iadeniz aynı şartlar ile kredi kartı ekstrenize aylık iade tutarlar olarak yansıtılır.
-Mücbir sebepler dışında, toplu hizmet paketi aldığı halde planlı randevusuna gelmeyenlerin veya haber vermek için son günü bekleyenlerin katılmadıkları o seans hakkındaki haklarını kullandıkları kabul edilir.
-Mücbir sebepler dışında, ilk defa randevu aldıkları halde en az 1 gün önceden haber vermeden gelmeyen kişilere daha sonra başka bir randevu verilmez.

Burada yer alan konulardaki uyuşmazlıklarda Sakarya Sulh Mahkelemeri yetkilidir.

 

CoronaVirüs salgını sebebi ile online seanslara öncelik vermeye başladım, öncelik evden çıkmayanların
Bunun dışında uzaktan istenilen keyfi seanslar yapmıyorum.

Türkçe’de kısaca “esenlik” (well-being) anlamına gelen “Wellness” sadece kilo vermek demek değildir. Wellness fiziksel, çevresel, duygusal, entelektuel, sosyal, mesleki hatta ruhsal bileşenleri olan Sağlıklı Yaşam için bir seçimdir.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayın