26 C
Sakarya
19 Mayıs 2019, Pazar

Türkiye’de ve ABD’de eğitim görmüş bir bilgisayar mühendisi olarak başladığım profesyonel hayatıma işlerim dolayısıyla yaşamımın bir kısmını İngiltere, Fas, Romanya, Mısır ve Pakistan’da geçirerek devam ettim. Farklı topraklara ait kültürlerin insanlara farklı şeyler kattığını anladığım hayatımın bu döneminde pekçok mühendislik çalışması gerçekleştirdim. Yürüyemeyen, hatta ellerini dahi kullanamayanlar için robotik engelli sandalyesi geliştirdim. Robotik otomobil, robotik bilgi işlem odası, elektronik frenli bebek arabası, radyo vericili yol tabelası, alternatif yakıtlar, sıvı lazer, ısınma verimi arttırıcı makinalar, elektronik otoyol hız tümseği gibi birçok keyifli proje ve patente imza attım. (Youtube/korhanozduru) Bunların yanı sıra boks, aikido gibi mücadele sporları ile ilgilendim ve vücut geliştirme çalıştım. Tüm bu faaliyetlerin ardından beklenmedik değişimler yaşayarak hayatımda ikinci bir döneme merhaba dedim.
Önceki dönemde içinde insan faktörünün olduğu her şeyden kaçınırdım. Oysa o zamanlarda yaptığım tüm projelerin de özünde “insan” vardı. Yeni dönemimde mühendisliğe dair her şeyi geride bıraktım. İrlanda’da Fizyoloji ve Davranışsal Psikoloji, İnsan Beslenmesi, Gıda Güvenliği eğitimleri aldım. Geriye dönüp İstanbul’dan da ayrıldığım halde önemli bilinçaltı hocalarından değerli dersler aldım. Ardından Koçluk, NLP, Wellness Antrenörlüğü, Aile Danışmanlığı derken yavaş yavaş mühendislik yıllarımın mirası olan analitik ve bilimsel yönleri ağır basan bir Sağlıklı Yaşam Koçu ve Bilinçaltı Uzmanı ortaya çıktı. Akabinde SubMental™ Tekniğini geliştirerek bu konudaki yararlılığımı arttırdım.
Daha iyi bir fizyoloji daha kaliteli bir yaşamdır felsefesi ile egzersiz teknolojileri üzerine yeni çalışmalara devam ettiğim halde, fiziksel iyilik dediğimiz şeyin psikolojik ve ruhani iyilik olmadan neredeyse mümkün olmadığını derinden kabul ediyorum.

Diploma-Computer Science / ABD – (9 tane patentli buluş)
Diploma-Human Nutrition / İrlanda [İnsan Beslenmesi]
Diploma-Food Safety / İrlanda [Gıda Güvenliği]
Diploma-Human Anatomy and Physilology / İrlanda [İnsan Anatomisi ve Fizyoloji]
Seviye 6 Uzman Koç
Riccon Academy Aile Danışmanı
Kurs-Human Health and Nutrition / İrlanda [İnsan Sağlığı ve Besleyiciler]
Kurs- Biology and Behaviour in Psychology / İrlanda [Biyoloji ve Davranışsal Psikoloji]
Kurs-Bilinçaltı Uzmanlığı ve Anında Indüksiyon
HIS Federasyonu Wellness Antrenörü
Lisanslı Boksör
TRX Antrenörü