Korhan Özduru

Ocak Korhan Özduru

Submental


Türkiye’de ve ABD’de eğitim görmüş bir bilgisayar mühendisi olarak başladığım profesyonel hayatıma işlerim dolayısıyla yaşamımın bir kısmını İngiltere, Fas, Romanya, Mısır ve Pakistan’da geçirerek devam ettim. Farklı topraklara ait kültürlerin insanlara farklı şeyler kattığını anladığım hayatımın bu döneminde pek çok mühendislik çalışması gerçekleştirdim. Yürüyemeyen, hatta ellerini dahi kullanamayanlar için robotik engelli sandalyesi geliştirdim. Robotik otomobil, robotik bilgi işlem odası, elektronik frenli bebek arabası, radyo vericili yol tabelası, alternatif yakıtlar, sıvı lazer, ısınma verimi arttırıcı makineler, elektronik otoyol hız tümseği gibi birçok keyifli proje ve patente imza attım. (Youtube/ocakkorhanozduru) Bunların yanı sıra boks, aikido gibi mücadele sporları ile ilgilendim ve vücut geliştirme çalıştım. Tüm bu faaliyetlerin ardından Fas’ta mühendis zihnimin o zamanlar algılayamadığı bazı yöntemler ile tanıştıktan sonra beklenmedik değişimler yaşayarak hayatımda ikinci bir döneme merhaba dedim.

“Daha iyi bir fizyoloji daha kaliteli bir yaşamdır felsefesi ile egzersiz teknolojileri üzerine çalışmalara devam ettiğim halde, wellness yani fiziksel iyilik dediğimiz şeyin psikolojik ve ruhsal iyilik yanı sıra doğru bilgi olmadan mümkün olmadığını derinden kabul ediyor ve inandığım konulardaki çalışmalarıma aklımın izin verdiği bütün yöntemler ile devam ediyorum. “

İrlanda’da Fizyoloji ve Davranışsal Psikoloji, İnsan Beslenmesi, Gıda Güvenliği eğitimleri aldım. Kafamdaki soru işaretlerine cevap aradığım bu dönemde yurt dışı ve yurt içinde bilinçaltı ve hipnoz konularından sayısız eğitimlere katıldım. Ardından Koçluk, NLP, Wellness Antrenörlüğü, Aile Danışmanlığı derken yavaş yavaş mühendislik yıllarımın mirası olan analitik ve bilimsel yönleri ağır basan bir Sağlıklı Yaşam Koçu ve Bilinçaltı Uzmanı ortaya çıktı. Akabinde hem SubMental™ Tekniğini geliştirerek hemde yazdığım “Bu Mudur? Budur!” isimli kitabım ile bu konulardaki yararlılığımı arttırdım.


Diploma-Computer Science / ABD – (10 tane patentli buluş)
Diploma-Human Nutrition / İrlanda [İnsan Beslenmesi]
Diploma-Food Safety / İrlanda [Gıda Güvenliği]
Diploma-Human Anatomy and Physilology / İrlanda [İnsan Anatomisi ve Fizyoloji]
AHA – American Hypnosis Association
Seviye 6 Uzman Koç
Riccon Academy Aile Danışmanı
Kurs-Human Health and Nutrition / İrlanda [İnsan Sağlığı ve Besleyiciler]
Kurs- Biology and Behaviour in Psychology / İrlanda [Biyoloji ve Davranışsal Psikoloji]
Kurs-Bilinçaltı Uzmanlığı ve Anında İndüksiyon
HIS Federasyonu Wellness Antrenörü
Lisanslı Boksör
TRX Antrenörü

error: Kopyalamak o kadar kolay olmamalı..