• YAZAR
  • SOSYOLOG
  • MÜHENDİS
  • AİLE DANIŞMANI
  • TC RESMİ YETKİ BELGELİ KOÇ
  • SUBMENTAL
  • LİSANSLI ANTRENÖR
  • AMERİCAN HYPNOSİS ASSOCIATİON ÜYESİ

Türkiye’de ve ABD’de eğitim görmüş bir bilgisayar mühendisi olarak başladığım profesyonel hayatıma işlerim dolayısıyla yaşamımın bir kısmını İngiltere, Fas, Romanya, Mısır ve Pakistan’da geçirerek devam ettim. Farklı topraklara ait kültürlerin insanlara farklı şeyler kattığını anladığım hayatımın bu döneminde pek çok mühendislik çalışması gerçekleştirdim. Yürüyemeyen, hatta ellerini dahi kullanamayanlar için robotik engelli sandalyesi geliştirdim. Robotik otomobil, robotik bilgi işlem odası, elektronik frenli bebek arabası, radyo vericili yol tabelası, alternatif yakıtlar, sıvı lazer, ısınma verimi arttırıcı makineler, elektronik otoyol hız tümseği gibi birçok keyifli proje ve patente imza attım. (Youtube/ocakkorhanozduru) Bunların yanı sıra boks, aikido gibi mücadele sporları ile ilgilendim ve vücut geliştirme çalıştım. Tüm bu faaliyetlerin ardından Fas’ta mühendis zihnimin o zamanlar algılayamadığı bazı yöntemler ile tanıştıktan sonra beklenmedik değişimler yaşayarak hayatımda ikinci bir döneme merhaba dedim.
İrlanda’da Fizyoloji ve İnsan Anatomisi, Biyoloji ve Davranışsal Psikoloji, İnsan Beslenmesi, Gıda Güvenliği Eğitimleri aldım. Bu süreçte hem yurt dışı hem de yurt içinde mesmeri, radyestezi, bioenerji, parapsikoloji, EFT, DST, Mevlana Yeniden Doğuş, hipnoz hatta bir ara büyü dersleri bile aldım. O dönemde sayısız acemi cadının büyü yapmayı değil ama yaptıklarının adına “büyü” demeyi sorun ettiklerini, bu sebeple o fena marifetlerine de muska, büyü bozma, medyumluk, çay falı, çekim yasası, ışığın gücü, ilahî şifa hatta duaların gücü gibi türlü isimler verdiklerini gördüm. İyi kötü tüm o çalışmalardan sonra yoluma hem SubMental™ Tekniğini geliştirerek hem de yazdığım “Bu Mudur? Budur!” , SubMental ve Değişimle Randevu isimli kitaplarım ile devam ettim.

Yaşantımda büyük paralar kazandığım zamanlarım da oldu, beş parasız ortada kaldığım dönemlerim de. Nihayet yaşamın insana mutluluk borcu olmadığını kabul ederek yaşamdan almak istediğimiz şeyler için inatla ve sabırla çabalamak gerektiği düşüncesini neredeyse takıntı haline getirmiş biri olarak; çoğumuzun adına mutluluk dediği o “tamamlanma” hâlinin, duygusal ve düşünsel yönlerinin yanı sıra fizyolojik ve ruhani yönleri olduğunu derinden kabul ediyor ve inandığım konulardaki çalışmalarıma aklımın izin verdiği tüm yöntemler ile devam ediyorum.


Diploma-Computer Science / ABD – (12 tane patentli buluş)
Diploma-Human Nutrition / İrlanda [İnsan Beslenmesi]
Diploma-Food Safety / İrlanda [Gıda Güvenliği]
Diploma-Human Anatomy and Physilology / İrlanda [İnsan Anatomisi ve Fizyoloji]
Riccon Academy Aile Danışmanı
Kurs-Human Health and Nutrition / İrlanda [İnsan Sağlığı ve Besleyiciler]
Kurs- Biology and Behaviour in Psychology / İrlanda [Biyoloji ve Davranışsal Psikoloji]
Amerikan Hypnose Birliği Resmi Üyeliği #005522
TC İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Lisans Eğitimi
TC MEB-Sakarya Üniversitesi Eğitimcinin Eğitimi Lisansı
TC Mesleki Yeterlilik Kurumu Lisanslı Seviye 6 Uzman Koç
TC HIS Federasyon Lisanslı Resmi Wellness Antrenörü
TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Lisanslı Boksör

Bu gönderiyi paylaş